Kaip įvertinti kompanijos, kuriai patikite savo pinigus, patikimumą?

Kodėl mes pačios patikėjome šiai kompanijai savo ateičiai skiriamus pinigus bei pasirinkome kompaniją kaip veiklos partnerį?

Kompanijos ar banko, kuriems Jūs patikite savo asmenines lėšas, patikimumas yra pats svarbiausias kriterijus renkantis partnerį. Nei pelningumas, nei likvidumas negali būti pirmoje vietoje. Atsirenkant kompaniją, Jūs turėtumėte pagal eilę kriterijų vertinti jos patikimumą.

Kompanijos reitingas

Tai pats paprasčiausias ir pats efektyviausias vertinimo kriterijus tiems, kas jau pažįstamas su tokiu rodikliu. Kompanijos reitingas – tai patikimumo įvertinimas , kurį suteikia nepriklausomos reitingavimo agentūros . T.y. jos atlieka visą darbą už Jus, kuris reikalingas analizuojant kompaniją, ir paskelbia savo tyrimų rezultatus. Iš dalies nuo tokių agentūrų vertinimo priklauso klientų pritraukimas ir veiklos vystymasis. Tokios agentūros, kaip DELOITTE Limited, S&P , Moody‘s, yra labai autoritetingos ir žinomos, jų įvertinimu pasitiki visame pasaulyje. Reitingai žymimi raidėmis – „A“ raidė reiškia didelį patikimumo lygį. Žemesnis reitingo lygis – B raidė, o raidė D reiškia, kad kompanija su tokiu reitingu - bankrote.

Pvz., Austrijos kompaniją Grazer Wechselseitige Versicherung AG (GRAWE) „Standart&Poor’s” agentūra įvertino reitingu „A“.

low angle photo of curtain wall building
low angle photo of curtain wall building

Aktyvų struktūra

Paprasčiau kalbant, tai yra metodai, pagal kuriuos kompanija paskirsto Jūsų pinigus. Jeigu kompanija (bankas) žada savo indėlininkams 15-20 % pelningumą , tai akivaizdu, kad ši finansinė institucija vykdo rizikingas investicijas. Todėl protinga būtų paklausti, kur jie ruošiasi investuoti Jūsų pinigus, kad galėtų išmokėti tokias palūkanas. Užsienio draudiminės kompanijos, siūlančios kaupiamąsias draudimo programas, yra apribotos įstatymų, kurie reguliuoja pritrauktų lėšų investavimo kryptis. Joms draudžiama rizikuoti fizinių asmenų pinigais, kurie skirti ilgalaikėms sutartims. Pavyzdžiui, GRAWE , kuri įkurta 1828 m., pinigus investuoja taip:

! valstybinės skolos ir hipotekos obligacijos AA reitingo ir aukščiau - 63 %;

! nekilnojamasis turtas – 11%,

! lėšos bankuose ir dalyvavimas kitose įmonėse – 6%,

! kitų tipų turtas – 3%.

Tokia investavimo struktūra pasižymi ypač aukštu kompanijos patikimumo lygiu ir suteikia klientams lėšų išsaugojimo garantiją kompanijoje.

assorted coin lot in clear glass jar
assorted coin lot in clear glass jar

Mokumo koeficientas

Ar galės kompanija (bankas) įvykdyti savo įsipareigojimus prieš klientą?

Ši informacija - labai svarbi kompanijos patikimumo įvertinimui. Jei kaip pavyzdį imsime kompaniją GRAWE, tai ji yra pirmoji kompanija pasaulyje, kurios mokumas yra 344%. Tai reiškia, kad kompanija turi 3 kartus daugiau asmeninių lėšų nei skolintų. Tai parodo kompanijos gebėjimą ne tik išsaugoti turimus pinigus, tačiau juos teisingai investavus daug kartų padauginti ir išaugint.

low-angle photography of black building
low-angle photography of black building

Finansinė atskaitomybė

Jeigu Jūs galite įvertinti kompanijos būklę pagal jos finansines ataskaitas, tai būtina padaryti, kad jaustumėtės ramiai. Kompanijos balansas ir ataskaitos apie pelną ir nuostolius gali daug ką pasakyti apie kompanijos būklę.

GRAWE kompanijos ataskaitas rasite jų internetiniame puslapyje www.grawe.at

black and silver laptop computer
black and silver laptop computer

Perdraudimas

Maksimalus patikimumas reikalauja aukščiausios klasės PERDRAUDIMO. GRAWE perdrausta tarptautinių perdraudimo kompanijų, kurių viena yra MUNICH RE (Vokietija), o kita - SWISS RE (Šveicarija). Taigi, kompanija GRAWE atitinka visus pagrindinius kriterijus 100%, kurie patvirtina jos aukščiausio lygio patikimumą.

person using MacBook Pro
person using MacBook Pro

Registruokitės išsamesnei konsultacijai

Prieš 10 metų ieškojau patikimos kompanijos, kuriai patikėjęs savo pinigus, galėčiau ramiai miegoti. Mano patikimumo ir saugumo kriterijus atitiko kompanija Grawe, kurią tuo metu rekomendavo pažįstamas žmogus. Norėjau dalį turimų pinigų išsaugoti ateičiai, todėl kompanija, įsikūrusi Austrijoje ir veikianti beveik 200 metų, šitam tikslui puikiai atitiko. Tuo metu investuoti pinigai programoje Excellent Unique, šiuo metu man grįžta su atitinkama pelno grąža dalimis per Excellent Pension  programą. Džiaugiuosi savo tuo metu padarytu sprendimu ir pasirinkimu!

- Jonas Vileniškis

”Mūsų gyvenimas kaip amerikietiški kalneliai, su pakilimais ir kritimais. Pastarųjų metų įvykiai, tai patvirtina 100%. Visa tai verčia žmogų jaustis nesaugiai ne tik dabar, bet neužtikrina saugumo ir ateityje. Tokių įvykių kontekste supranti, kad privalome pasirūpinti savo ir savo vaikų ateitimi patys, kol esame sveiki ir darbingi. Turime tinkamai pasirinkti taupymo ir atsidėjimo juodai dienai būdą, sumą ir kompaniją, kuri padės tai daryti. Aš jau 8-eri metai tai darau GRAWE kompanijos pagalba. Pasirinkau šią kompaniją dėl jos ilgaamžiškumo, suteikiamo saugumo ir 100 % garantijų, kad suėjus terminui gausiu savo sukauptus pinigus su uždirbtu pelnu. Esu patenkinta kompanijos darbu: visuomet siunčia priminimus bei kitą reikalingą informaciją. Įnašus galima mokėti dalimis, prireikus padaryti įmokos atidėjimą. Nebūna spaudimo ar grasinančių laiškų. Gailiuosi tik vieno, kad apie šią kompaniją nesužinojau daug anksčiau. ”

- Janina

”Sutartį su Grawe pasirašiau 2011 metais 17-ai metų. Ilgesnio termino negalėjau rinktis dėl amžiaus apribojimų, nes kaupti galima iki tam tikro amžiaus. Ši sutartis vis dar tęsiasi, kadangi dar dirbu, nors pagal savo amžių galėčiau to jau ir nebedaryti. O prieš 3-ejus metus atsiėmęs II pakopos sukauptus pinigus, dalį jų patikėjau Grawe kompanijai, sudarydamas pensijinę rentą. Austrijoje įsikūrusi kompanija tiesiogiai sudaranti sutartis su Lietuvos gyventojais man suteikia pasitikėjimo ja, todėl savo pinigus patikėjau būtent šiai kompanijai. .”

- Vaclovas Stankus