Raktas į gražesnį rytojų

Ateitis dabar. Kodėl svarbu apie ją galvoti jau šiandien? Ir kodėl svarbu suprasti santaupų ateičiai svarbą?

Jūratė Klimavičienė

5/3/2022

Pinigai pinigai pinigai... Ar kada susimąstėte kam jums jie yra reikalingi...? Jau girdžiu galvoje, kaip šaukiate: kad valgyti turėtume už ką nusipirkti, kad pramogauti galėtume, kad namus nusipirktų me, kad keliauti galėtume ir t.t

Noriu Jūsų paklausti, o jūs atsakykite sau! Ar Jūs gyvenate nuo algos iki algos? O gal taupote kelionėms, mašinai, namui ar dar kažkam...?

Aš kaip šiandien pamenu savo pirmąjį taupymą, tai buvo 5 klasė (daugiau nei prieš 20 metų) labai užsinorėjau fotoaparato (dabar vadinamos muilinės🙂). 5 klasėje mano pajamų kiekis buvo apskritas 0, bet turėjau labai didelį norą, kuris tapo tikslu. O kai yra noras, atsiranda ir galimybės. Kaip supratote, nusipirkau fotoaparatą šv. Kalėdoms. Tai padariau duodamų pinigų pietums sąskaita (1 litas per dieną). Manau, galimybė visada yra, kai kažko labai trokštame.

Visi norime gyventi geriau dabar: naujausio telefono, norim gražesnių namų, naujesnių automobilių, daugiau keliauti ir dar daug kitų dalykų... O ar norite taip pat gerai ar dar geriau gyventi - ateityje? Ar manote, kad jūsų pajamos visuomet bus kaip kalnas aukštyn? Paklauskite ir savo tėvų ir senelių, o gal turite pavyzdžių pažįstamų žmonių rate, ir jie patikins, kad gyvenime būna visko... Pats gyvenimas labiau primena amerikietiškus kalnelius, nei tiesią kelionę tik į viršų. Svajoti, planuoti ir norėti gražesnio ir geresnio gyvenimo yra gražu ir natūralu, bet nepamirškime, kad to norėsime visi ir visada nepriklausomai nuo to, kiek mums metų. 😉 Tad atsidėti 10% savo pajamų ne daiktams ir ne pramogoms, o geresniam rytojui (tam tolimesniam rytojui:)), kai mums to reikės, o gal nenumatytoms negandoms, kurių tikrai niekas nelaukiame, turėtų būti tiesiog NATŪRALU. Na, o su likusiais 90% galime disponuoti kaip tik širdis geidžia.

Svarbiausia ugdytis įpročius atsidėti, bent kažkokią dalį savo pajamų, o jei dar su papildomomis apsaugomis nenumatytiems atvejams, manau, tai turėtų būti kiekvieno "pagalvė" pačiam sau. Tokioms akimirkoms, kurių niekas nelaukiame ir apie kurias net nenorime išvis galvoti.. Svajokime apie gražius dalykus, bet būkime pasiruošę ir nenumatytiems atvejams. 😉