Sveikata. Kaip teisingai ja pasirūpinti?

Ką galvojame, kai išgirstame kalbant šia tema? Na, paprastai, kai yra viskas gerai, apie sveikatą nelabai ir mąstome. Kai esi jaunas ir sveikas, paprasčiausiai tai nėra labai aktuali tema. Visa tiesa apie sveikatos puoselėjimą.

Jūratė Gedvilaitė - Banienė

3/28/2022

Ką galvojame, kai išgirstame kalbant šia tema? Na, paprastai, kai yra viskas gerai, apie sveikatą nelabai ir mąstome. Kai esi jaunas ir sveikas, paprasčiausiai tai nėra labai aktuali tema.

Tačiau... Visuomet labai susirūpiname, kai sunegaluojame. Net mažojo pirštelio skausmas, besitęsiantis keletą dienų veda į neviltį ir norisi, kad jis kuo greičiau liautųsi. O jei rimtesnė bėda? Pvz., gripas. Išveda mus iš rikiuotės mažiausiai savaitei. Karščiavimas, raumenų skausmas, prakaito pylimas, gerklės skausmas. Labai nemalonu. Tačiau yra ir rimtesnių negalavimų, kurie nesibaigia praėjus savaitei. Šiai dienai yra žinoma daugybė sveikatos sutrikimų, kurie tampa žmogaus palydovais visam gyvenimui, tokių kaip cukrinis diabetas, artritas, padidėjęs kraujospūdis ar kiti „nepatogūs“ sveikatos sutrikimai, kurie vis pakankina mus - pilvo pūtimas, virškinimo sutrikimai, galvos skausmas ir kt. Ko griebiamės pirmiausia, kai sutrinka sveikata? Koks paprasčiausias ir, atrodo, greičiausias sprendimas? Taip, skubame į vaistinę ir perkame vaistus, kuriuos parekomenduoja vaistininkas ar patarė vartoti panašia liga sirgęs artimasis ar kolega. Žinoma, gal Jūs iš tų žmonių, kurie teikiate pirmenybę homeopatiniams vaistams ar žoliniams preparatams – šiandien jų pasirinkimas gana platus. Tačiau labai, labai svarbu suprasti, kad nėra nei vieno vaisto, kuris neturėtų šalutinio poveikio. Todėl cheminius vaistus vartokite su didele atsakomybe savo kūnui ir sveikatai! Būtinai pasiskaitykite informacinį vaisto lapelį ir konsultuokitės su gydytojais bei vaistininkais!

O mes kalbėsime ir dalinsimės paprasta, patikrinta informacija apie sveikatos prevenciją (dar kitaip sakant - profilaktiką), būdus, kaip išlikti sveikiems, informacija apie tai, kaip veikia mūsų organizmas, ko jam reikia, kad išliktume energingi, sveiki, geros nuotaikos ir kuo ilgiau išlaikytume savo jaunystę ir grožį. Mūsų tikslas – visų pirma, mūsų pačių gera savijauta ir sveikata, o išmokęs pasirūpinti savimi, gali padėti ir kitam. Todėl kitas mūsų tikslas – pasidalinti turima patirtimi ir su Jumis, tais, kuriems rūpi Jūsų sveikata ir svarbu, kokiomis priemonėmis šį turimą savo turtą palaikysime ir puoselėsime.

Kurkime sveikatą kartu! Įgalinkime savo organizmą pasirūpinti savimi!